Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Diagnoza Problemów Uzależnień z 2022r.

Diagnozy Problemów Uzależnień z 2022r.

POBIERZ

„Odzyskać MOC” w ramach Programu Osłonowego

Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku realizuje  projekt pn. „Odzyskać MOC” w ramach Programu Osłonowego „ Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałaniu Przemocy w rodzinie Ministerstwa Rodziny  i Polityki Społecznej. Działania realizowane w ramach projektu są skierowane do rodzin zagrożonych i  dotkniętych przemocą w rodzinie z terenu Miasta Malborka.
W ramach projektu prowadzone jest poradnictwo specjalistyczne w formie indywidualnych i grupowych zajęć edukacyjno- terapeutycznych, konsultacje indywidualne ze specjalistami : psychologiem,  doradcą zawodowym, prawnikiem oraz  pracownikiem socjalnym.            

               Jeśli doświadczasz przemocy NIE CZEKAJ – PRZYJDŹ lub ZADZWOŃ. Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku, ul. Nowowiejskiego 48, tel.(55) 272-22-22

„Odzyskać MOC”,

Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku realizuje  projekt pn. „Odzyskać MOC”, na które Miasto Malbork otrzymało dofinansowanie w ramach Programu Osłonowego                    „ Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałaniu Przemocy w rodzinie- edycja 2022r. ” Ministerstwa Rodziny  i Polityki Społecznej.

Czytaj więcej...

Formularz zgłoszeniowy do udziału w spotkaniu organizowanym w ramach zadania publicznego pn. „Profilaktyka naturalnie- wsparcie dzieci i młodzieży w życiu bez używek”

Formularz zgłoszeniowy

do udziału w spotkaniu organizowanym w ramach zadania publicznego

pn. „Profilaktyka naturalnie- wsparcie dzieci i młodzieży w życiu bez używek”

Formularz

Ulotka

Informacja o wynikach Konkursu Literackiego

Informacja o wynikach Konkursu Literackiego

 

W dniu 13.12.2021 r. został rozstrzygnięty Konkurs Literacki, organizowany przez Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Malborku. Adresatami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych
i ponadpodstawowych z terenu miast Malbork i Nowy Staw. Zadaniem konkursowym było napisanie opowiadania, które swoją treścią nawiązywało do idei niesienia pomocy rówieśnikom w sytuacjach kryzysowych lub przedstawiało sytuację osoby uzależnionej i jej relacje ze środowiskiem. Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży,
a nadesłane prace charakteryzowały się wysoką wartością przekazu, walorami literackimi
i edukacyjnymi.

Poniżej zamieszczamy wyniki.

 

Czytaj więcej...