Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

„Odzyskać MOC”,

Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku realizuje  projekt pn. „Odzyskać MOC”, na które Miasto Malbork otrzymało dofinansowanie w ramach Programu Osłonowego                    „ Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałaniu Przemocy w rodzinie- edycja 2022r. ” Ministerstwa Rodziny  i Polityki Społecznej.


Przyznana kwota dotacji wynosi 37.070 zł, a wartość całego projektu wynosi 63.690 zł. Działania realizowane w ramach projektu będą skierowane do rodzin dotkniętych zjawiskiem przemocy w rodzinie z terenu Miasta Malborka oraz członków Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy i grup roboczych działających w Malborku.


W ramach projektu prowadzone będzie poradnictwo specjalistyczne w formie indywidualnych i grupowych zajęć edukacyjno- terapeutycznych dla osób dotkniętych przemocą, konsultacje indywidualne ze specjalistami : psychologiem,  doradcą zawodowym, prawnikiem i pracownikiem socjalnym.  Program zakłada również przeprowadzenie diagnozy dot. występowania przemocy w rodzinie w Malborku,  szkolenia i superwizje dla członków Zespołu Interdyscyplinarnego/grup roboczych  ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.  Partnerem Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku przy realizacji projektu będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Malborku.