Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

MALBORSKIE DNI PROFILAKTYKI 2024

MALBORSKIE DNI PROFILAKTYKI

 

12 czerwca 2024 r. w Sali Konferencyjnej Szkoły Łacińskiej odbyły się wykłady w ramach Malborskich Dni Profilaktyki zorganizowane przez Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku oraz Malborskie Centrum Kultury i Edukacji.

W wykładach uczestniczyła młodzież z Malborskich Szkół Średnich wraz z wychowawcami oraz pedagogami oraz mieszkańcy Miasta.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka

W sobotę , 1 czerwca br. odbyła się miejska zabawa z okazji Dnia Dziecka. Imprezę zorganizowano na centralnym placu zabaw przy ulicy Parkowej. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji.

Czytaj więcej...

Praca pomocowa oparta na mentalizacji jako szansa na zatrzymanie przemocy wobec dziecka

W dniu 26.04.2024 r. w Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku odbyło się szkolenie pn. ,,Praca pomocowa oparta na mentalizacji jako szansa na zatrzymanie przemocy wobec dziecka” skierowane do pedagogów, psychologów szkolnych oraz wychowawców. Celem szkolenia było poznanie przez uczestników zasad planowania pracy pomocowej oraz zapoznanie się z metodami pracy z dzieckiem krzywdzonym i jego rodziną. Zajęcia miały charakter warsztatowy. Ilustrowane były analizą przypadków, opartą na doświadczeniu i praktyce zawodowej prowadzącej zajęcia.

Warsztaty poprowadziła Pani Karolina Szot – psycholog kliniczny, psychoterapeuta systemowy i poznawczo – behawioralny, terapeuta schematu, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży, koordynator kliniczny FDDS.  

INFORMACJA O WYNIKACH KONKURSU LITERACKIEGO I KONKURSU PLASTYCZNEGO 2023

INFORMACJA O WYNIKACH KONKURSU LITERACKIEGO I KONKURSU PLASTYCZNEGO

 

W dniu 28.12.2023 r. rozstrzygnięto organizowane przez Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Malborku konkursy – literacki i plastyczny. Były one skierowane do uczniów malborskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 

Czytaj więcej...

KONKURS LITERACKI I PLASTYCZNY

KONKURS LITERACKI I PLASTYCZNY

           

Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku wspólnie z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Malborku zapraszają uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych , z terenu miasta Malborka, do wzięcia udziału                           w konkursie plastycznym , gdzie przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej na temat ,,Żyj zdrowo, żyj bez uzależnień” oraz konkursu literackiego, w którym przedmiotem konkursu jest napisanie opowiadania , które swoją treścią będzie nawiązywało do idei niesienia pomocy rówieśnikom w sytuacjach kryzysowych  lub przedstawiało sytuację osoby uzależnionej i jej relacji ze środowiskiem.

Czytaj więcej...