Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Półkolonie dla dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych

Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku oraz Szkoła Podstawowa nr 3 zorganizują w tym roku połkolonie dla dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych objętych opieką świetlic socjoterapeutycznych. Odbędą się one w okresie od 8 do 26 lipca oraz od 19 do 23 sierpnia br.

Animatorem zajęć odbywających się w ramach półkolonii będzie m.in. Paweł Rams, uczestnik programu "Praca z klasą" nawiązującego do amerykańskiego przedsięwzięcia "Teach for America". Celem programu jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w małych miejscowościach poprzez wzmocnienie kadry pedagogicznej szkół energią zdolnych, młodych i dynamicznych absolwentów oraz poszerzenie dostępnej w środowiskach lokalnych oferty edukacyjnej i kulturalnej.

W ramach półkolonii zaplanowano zajęcia teatralne, plastyczne, filmowe, sportowe oraz rozgrywki gier planszowych. W półkoloniach wezmą udział dzieci i młodzież w wieku od 9 do 16 lat z terenu Malborka.