Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

POLICJANCI KONTROLUJĄ SKLEPY Z ALKOHOLEM

Policjanci z Malborka wspólnie z przedstawicielami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przeprowadzili kontrole punktów sprzedaży alkoholu na terenie miasta. Policjanci ujawnili jeden przypadek sprzedaży alkoholu osobom małoletnim. Prowadzone działania mają na celu zminimalizowanie zjawiska sprzedaży alkoholu oraz wyrobów tytoniowych osobom małoletnim. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku z przedstawicielami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przeprowadzili w miniony piątek działania mające na celu zminimalizowanie zjawiska sprzedaży alkoholu osobom małoletnim. Funkcjonariusze kontrolowali punkty sprzedaży na terenie miasta przypominając sprzedawcom o zakazie sprzedaży alkoholu oraz papierosów osobom poniżej 18 roku życia. Podczas działań policjanci ujawnili jeden przypadek sprzedaży alkoholu osobom nieletnim oraz zatrzymali pięciu nieletnich, którzy spożywali alkohol.

Za sprzedaż alkoholu osobie nieletniej może grozić kara pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna, a właścicielowi sklepu utrata koncesji na sprzedaż wyrobów alkoholowych. Policjanci przypominają, o tym, że sprzedaż alkoholu nieletnim jest przestępstwem. W przypadku wątpliwości co do pełnoletności osoby kupującej alkohol sprzedawca ma prawo poprosić o dowód osobisty.