Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Wakacje z CPiTU w Malborku

Wakacje z CPiTU w Malborku

 

Od 30 czerwca do 10 lipca, 73 osobowa grupa dzieci i młodzieży wieku 6-17 lat pod opieką doświadczonej kadry, wzięła udział w obozie socjoterapeutycznym w Gąsawie.
Grupa złożona była z wychowanków malborskich świetlic socjoterapeutycznych.

 

Wyjazd współfinansowany był w większości ze środków Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku w ramach organizacji wypoczynku letniego dzieci i młodzieży naszego miasta.

W bogatym turystyczno-terapeutycznym programie obozu znalazły się: cykl zajęć socjoterapeutycznych dotyczących wpływu środków psychoaktywnych na rozwój i życie człowieka oraz zagrożeń jakie niosą eksperymenty w tej sferze, cykl zajęć survivalowych, cykl zajęć rekreacyjnych, zajęcia sportowe: rozgrywki piłki siatkowej, piłki nożnej, zbijaka i taniec grupowy, a także wycieczki do Torunia do Manufaktury cukierków i Muzeum piernika, Wenecji Muzeum kolejek wąskotorowych,  Poznania, Gniezna, Biskupina, Legnica.

Aktywnie wypoczywając w pięknym otoczeniu przyrody Młodzi Uczestnicy zdobyli szereg umiejętności w trakcie pokonywania zadań sprawnościowych oraz turystycznych rozwinęli osobiste cechy, takie jak sprawność i odwaga, wzmocnili cechy przydatne w kontaktach interpersonalnych, takie jak słowność, samodzielność działania, prawdomówność, szczerość, nauczyli się odczuwania osobistej odpowiedzialności za powierzone zadania, poszanowania wartości drugiego człowieka oraz wzajemnej współpracy i pomocy.