Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Bezpieczne spotkanie z muzyką bez używek”

DSC00613Centrum Profilaktyki Uzależnień w Malborku, w dniu 11.05.2012r. zorganizowało koncert profilaktyczny zespołu „Na Ostatnią Chwilę”, pt.„Bezpieczne spotkanie z muzyką bez używek”.
Zaproszenia wysłano do uczniów klas VI wszystkich malborskich szkół podstawowych. Z zaproszenia skorzystała Szkoła Podstawowa Nr 2, 3, 6, 8 i 9. W sumie zagrano trzy koncerty. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży szkodliwości wynikającej z sięgania po środki psychoaktywne. Oprócz muzyki uczniowie mogli przekonać się np. o skutkach jazdy samochodem pod wpływem alkoholu m.in. poprzez doświadczenia z alkogoglami.

 

 

Uczniowie przybyli na koncert wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami, którzy aktywnie włączali się w przebieg całego spotkania. Centrum Profilaktyki Uzależnień chciałoby corocznie móc zapraszać malborską młodzież na spotkanie z muzyką oraz debatę na temat szkodliwości używania alkoholu i narkotyków. Ideą koncertu było pokazanie młodym ludziom, że można realizować swoje marzenia, być sobą i dobrze się bawić bez używek..


Współorganizatorem koncertu było Malborskie Centrum Kultury i Edukacji. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Aleksandrze Kapejewskiej i pracownikom MCKiE za pomoc w organizacji i udostępnienie Sali.