Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

KONKURS LITERACKI I PLASTYCZNY

KONKURS LITERACKI I PLASTYCZNY

           

Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku wspólnie z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Malborku zapraszają uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych , z terenu miasta Malborka, do wzięcia udziału                           w konkursie plastycznym , gdzie przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej na temat ,,Żyj zdrowo, żyj bez uzależnień” oraz konkursu literackiego, w którym przedmiotem konkursu jest napisanie opowiadania , które swoją treścią będzie nawiązywało do idei niesienia pomocy rówieśnikom w sytuacjach kryzysowych  lub przedstawiało sytuację osoby uzależnionej i jej relacji ze środowiskiem.

Czytaj więcej...

SZKOLENIE UNPLUGGED

SZKOLENIE UNPLUGGED

 

Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku zaprasza pedagogów , psychologów szkolnych oraz wychowawców do udziału w szkoleniu rekomendowanym przez Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom dla realizatorów programu ,,Unplugged”.

Czytaj więcej...

PSYCHOTERAPIA OSÓB Z SYNDROMEM DDA

PSYCHOTERAPIA OSÓB Z SYNDROMEM DDA

 

Uprzejmie informujemy, że 13 listopada w Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku , ul. Nowowiejskiego 48

ruszają zapisy do grupy terapeutycznej dla osób z syndromem DDA.

 

Rozpoczęcie grupy poprzedza indywidualna konsultacja z terapeutą prowadzącym.

Grupa adresowana jest dla osób powyżej 21-go roku życia.

Rejestracja na konsultację z terapeutą, osobiście w siedzibie Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku, 

bądź telefonicznie pod numerem telefonu (55) 272-22-22.

 

Terapia jest bezpłatna – warunkiem jest posiadanie ubezpieczenia.

 Ilość miejsc ograniczona.

Wykłady w ramach Malborskich Dni Profilaktyki

W dniu 15.06.2023 r. w Szkole Łacińskiej w Malborku odbyły się wykłady w ramach Malborskich Dni Profilaktyki , zorganizowane przez Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku oraz Malborskie Centrum Kultury i Edukacji.

Program wykładów był następujący :

Czytaj więcej...

,,Witaj w Domu” 2023

25 maja 2023 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Malborku , młodzież  z malborskich szkół ponadpodstawowych wzięła udział w warsztatach pn. ,,Witaj w Domu” ,. Wydarzenie to zainaugurowało Malborskie Dni Profilaktyki .

Organizatorami Malborskich Dni Profilaktyki są Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnieńoraz Malborskie Centrum Kultury i Edukacji. Natomiast współorganizatorem wydarzenia, które miało miejsce, było I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza. Warsztaty pn.  „Witaj w domu” prowadzone były  z kolei przez Stowarzyszenie WAGA.

Czytaj więcej...