Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Wykłady w ramach Malborskich Dni Profilaktyki

W dniu 15.06.2023 r. w Szkole Łacińskiej w Malborku odbyły się wykłady w ramach Malborskich Dni Profilaktyki , zorganizowane przez Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku oraz Malborskie Centrum Kultury i Edukacji.

Program wykładów był następujący :

 

1. Zły nawyk czy problem?- uzależnienia behawioralne dzieci i młodzieży.
godz.- 9.00-10.00

Karolina Szot- psycholog, szkoleniowiec/trener, psychoterapeutka systemowa i poznawczo- behawioralna, obecnie w trakcie poszerzania warsztatu terapeutycznego o techniki terapii psychodynamicznej – ISTDP (intensywna krótkoterminowa psychoterapia psychodynamiczna), specjalista z psychoterapii dzieci i młodzieży.

2. Procedura zobowiązania do leczenia odwykowego.
Godz. 10.10-10.40
Andrzej Anuszkiewicz- cert. specjalista psychoterapii uzależnień, pedagog, prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową w Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień                             w Malborku, przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Malborku.

3. Formy pomocy osobom uzależnionym od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych.
Godz. 11.00-11.30
Joanna Żołdak- psycholog, cert. specjalista psychoterapii uzależnień, psychoterapeuta poznawczo- behawioralny w trakcie certyfikacji, prowadzi psychoterapię indywidualną                        i grupową, dyrektor Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku.

4. Jak rozpocząć zmianę? Początek nowej drogi w trzeźwieniu.
11.40-12.10
Marta Świta- psycholog, cert. specjalista psychoterapii uzależnień, psychoterapeuta poznawczo- behawioralny w trakcie certyfikacji, prowadzi psychoterapię indywidualną                        i grupową w Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku.

 

Ponadto, podczas Malborskich Dni Profilaktyki w dniu 17.06.2023 r. można było odwiedzić Punkt Konsultacyjny Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień  w Malborku.

Celem Malborskich  Dni Profilaktyki była  promocja zdrowego stylu życia, wolnego od uzależnień oraz edukacja młodzieży, dzieci  i dorosłych, w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej.